Vybavení na akce

Na skautskou schůzku nebo výpravu je potřeba vyrazit s tím správným vybavením. Věci, které jsou obvykle na akce a setkání potřebovat, najdete níže. Ale pozor! Může se občas stát, že si děti s sebou budou muset vzít něco navíc. Vedoucí seznam dalších potřeb dají vědět předem, nebo to bude uvedeno v pozvánce na danou výpravu/tábor. V případě jakýchkoliv dotazů k vybavení se můžete obrátit na kohokoliv z vedení družin či oddílu. Technické detaily různého vybavení a náměty, kde jej pořídit, Vám rádi poradíme.

Na schůzky

• Šátek
    Šátek má mnoho využití, ale na schůzce nejčastěji slouží k zavázání očí při hrách poslepu. Použít lze jakýkoliv obyčejný šátek, u kterého nevadí případné zničení. Pro tyto účely není vhodný šátek používaný ke skautskému kroji.
  • Deník
    Správný deník obsahuje všechny důležité věci, které bychom si měli pamatovat – informace o středisku a oddíle, sbírku her i šifry…
  • Blok a tužku / propisku
    Slouží při hrách, pro zaznamenávání poznámek a informací. Místo bloku lze použít obyčejný sešit (nedá se tak lehce trhat, ale lépe se udržuje přehledný)
  • Stezka
    Stezka je nástrojem osobního rozvoje každého skauta a skautky. Jedná se o sešitek se seznamem úkolů, znalostí, kompetencí a dovedností, které by měl skaut určité věkové kategorie ovládat. V rámci schůzek se věnujeme plnění některých úkolů či projítí úkolů splněných doma.
  • Uzlovačka
    Lano o průměru 47 mm a délce zhruba 1,5 – 2 m. Uzlovačku používáme pro cvičení uzlů a na hry. Nejlepší je pro tyto účely horolezecká reep šnůra.
  • KPZ – Krabička Poslední Záchrany
    Obsahuje různé drobnosti, které se můžou hodit při jakýchkoliv problémech. Pro začátek je dobré dát dovnitř kousek papíru, malou tužku, svíčku, několik sirek a škrtátko, kousek březové kůry, jehlu, nit, pár knoflíků, zavírací a obyčejné špendlíky, kousek drátu a provázku, několik náplastí s polštářkem, gumičky, dvacetikorunu,… Postupem času je možné další důležité věci přidávat. Vše by se mělo vlézt do malé plechové nebo plastové krabičky.
  • Oblečení vhodné na venkovní program uzpůsobené aktuálnímu počasí

Na jednodenní výpravy

• Vybavení na schůzku
  • Skautský šátek + kroj nebo oddílové tričko
  • Nůž
  • Oblečení na výlet odpovídající počasí (hodí se pláštěnka a pokrývka hlavy, v zimě rukavice)
  • Pevné boty (vyšlápnuté, tzn. takové, které nebude dítě mít poprvé na nohou)
  • Jídlo a pití
  • Peníze (hotovost, částka bude uvedena před výpravou)
  • Batoh se dvěma popruhy (dítě si vše nese samo)

Co si s sebou rozhodně nebrat:

• Cenné věci
  • Mobilní telefon či jinou elektroniku (pro případ nutnosti kontaktu s rodiči mají vždy telefon vedoucí výpravy)

Na vícedenní výpravy

• Vybavení na jednodenní výpravu
  • Oblečení dle počasí (včetně náhradního, které lze nosit pokud běžné oblečení zmokne)
  • Vhodné obutí
  • Pláštěnka
  • Karimatku a spacák, oblečení na spaní
  • Přezůvky
  • Hygienické potřeby (zubní pasta, kartáček na zuby, ručník, hřeben, mýdlo, případně kus toaletního papíru)
  • Ešus, hrníček a příbor
  • Čelovka nebo baterka
  • Peníze (hotovost, částka bude uvedena před výpravou)

Veškeré vybavení je nutné zabalit do jednoho větší batohu (tzv. krosny) tak, aby se do něj vše vešlo a kluci nice nenosili v rukách.

V případě, že dítě bere nějaké léky, je nutné s tímto seznámit před výpravou vedoucí.

Co si s sebou rozhodně nebrat:

• Sladkosti
  • Cenné věci

Pokud se chystá putovní výprava, navíc bude třeba počítat s:

• Stan do skupiny případně jiná formu přístřešku (plachta,…)
  • Jídlo a pití na celý víkend (jídlo bude zajištěno společným nákupem)
  • Vařič
  • další vybavení dle domluvy a vlastního uvážení (např. celta, kotlík)