Akce Informace

Obnovení skautské činnosti

Milí rodiče a členové oddílu,

po dlouhé době přinášíme aktuální COVID informace, tentokrát v duchu tolik vytouženého  obnovení činnosti. Oddílovou činnost obnovujeme od pondělí 17. května a to pro všechny členy (pod 18 i nad 18 let). Pro činnost musíme dodržovat platná vládní opatření, proto prosíme o jejich bedlivé seznámení se níže (i přesto že je e-mail delší, prosíme o jeho celé přečtení).
Pro všechny schůzky i akce bude na základě mimořádného opatření ministerstva až do odvolání platit, že každá osoba účastnící se každého setkání, musí doložit svoji „bezinfekčnost“ – nejčastěji testem. Tato podmínka se vztahuje na děti, mládež i dospělé. Ti, kteří svou „bezinfekčnost“ nebudou schopni doložit, se nebudou moci schůzky / akce účastnit. Možnosti prokázání jsou následující:

1. předložení potvrzení ze školy nebo od zaměstnavatele o absolvovaném antigenním testu s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami
  2. předložení potvrzení z veřejného testovacího místa o absolvovaném antigenním testu s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami (nárok na antigenní testy zdarma ve veřejném testovacím místě má každá osoba jednou za tři dny)
  3. čestné prohlášení od zákonného zástupce (nebo vlastní u osoby starší 18 let) o absolvovaném antigenním testu ve škole nebo školském zařízení s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami (možný vzor čestného prohlášení)
  4. absolvuje na začátku setkání před kontaktem s ostatními účastníky antigenní test zakoupený v lékárně (viz pozn. níže), s negativním výsledkem
  5. předložení potvrzení o absolvování RT-PCR testu s negativním výsledkem, nejdéle před 7 dny
  6. předložení potvrzení o dokončeném očkování, od kterého uplynulo nejméně 14 dnů
  7. předložení potvrzení o prodělaném laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19, přičemž u osoby uplynula doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dnů

Povinnost prokázání bezinfekčnosti testem, očkováním nebo prodělanou nákazou se z nařízení vlády vztahuje vždy na všechny účastníky. I na děti, které v daném týdnu nemají test ze školy. I na děti, které mají ve škole antigenní test jednou týdně a už od jeho provedení uplynulo více než 72 hodin. I na středoškoláky, kteří mají zatím výuku jen dálkově. I na dospělé, kteří nemají aktuálně platný test z práce.

Poznámka k testům z lékárny. Jejich použití je možné. Mělo by se jednat o test koupený rodinou a přinesený k provedení na zahájení schůzky (za oddíl není v našich finančních možnostech zajištovat a poskytovat testy zdarma). Naopak není možné udělat test z lékárny doma a přinést o jeho provedení čestné prohlášení. Test z lékárny musí proběhnout vždy výlučně před zraky vedoucích daného setkání a není možné jeho výsledek použít např. formou čestného prohlášení na případných jiných kroužkách.

Budeme velmi rádi, pokud možnost samotestů prováděných před začátkem akce budete využívat spíše jako krajní řešení. Kvůli časové náročnosti bude v takovém případě vhodné dostavit se na akci / schůzku dříve (cca alespoň 20 minut), aby mohlo vyhodnocení testu proběhnout do začátku akce / schůzky (v opačném případě by docházelo k ukrajování času ostatním účastníkům. V případě využití samotestů bude vhodné domluvit se na tomto s vedoucím schůzky / akce (aby počítal s dřívějším příchodem).

Jaké akce nás čekají do konce školního roku?
od pondělí 17. května spouštíme schůzky po družinách. Časy a místa zůstávají stejné jako na začátku školního roku, tedy:
Zelená šestka – pondělí 16:30 – 18:30, klubovna Mokrá
Pumy – pondělí 17:00 – 19:00, klubovna Větrná (individuálně si může družina domluvit jiné místo)
Ligři – schůzky dle domluvy

Všechny schůzky budou v maximální možné míře probíhat venku, je tedy nutné tomu uzpůsobit vhodné oblečení a obutí dle počasí.

Nadále nás čekají do konce školního roku následující oddílové a družinové akce:
Víkendová šlapačka  (Pumy + Ligři), termín 21.- 23. května (podrobné informace kluci obdrží v pondělí na schůzce)
Družinová jednodenka Zelené, termín 22. května (podrobné informace kluci obdrží v pondělí na schůzce)
Úklid Lukova – akce stejně jako loni po družinách, přesný termín si určí vedoucí družin (předpokládáno v začátku června)
Oddílová víkendovka (Pumy, Ligři, Zelená), termín 18. – 20. června (konečná podoba akce bude uzpůsobena aktuálním proti epidemiologickým podmínkám)

Pevně věříme že i přes nutnost testů se s mnohými budeme na schůzkách a akcích setkávat. Dojde-li k úpravě některých podmínek, budeme vás o změnách informovat.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit.